Co podniknout 

ZIMA

Ski areál JONÁŠ Park

Jen pár kroků od chaty najdete 6 sjezdovek od 90 do 450 metrů; nechybí dětský vlek, pohyblivý pás i kolotoč pro nejmenší lyžaře. Ideální jako výchozí místo oblíbených běžkařských tras.

Více info: ostruzna.cz/skiareal

Běžkařské trasy

Přímo v Ostružné se lze napojit na nádherné běžkařské trasy a stopy  (napojení na Jesenickou magistrálu) vedoucí přes Paprsek  na Praděd či Kralický Sněžník. Co se běžek týká, využití je skutečně bohaté. 

Bonera Ramzová

Čtyřsedačková lanovka z Ramzové na Černavu, dvojsedačková z Černavy na Šerák; 3 lyžařské vleky, nejdelší sjezdovka v České republice. To vše jen 2 km od chaty.

Více info: www.bonera.cz

Turistika i v zimním období

Procházky nádhernou přírodou například i se sněžničemi Vás okouzlí. Turistické trasy jsou s dobrou obuví povětšinou schůdné i v zimě. Doporučujeme však tzv. "nesmeky".

Ski areál Branná, Ski Petříkov a další

Ve vzdálenosti méně než 15 minut autem naleznete několik dalších Ski areálů, např. vleky a 5 tras v Petříkově (homologace FIS), lanovka v Branné...

Více info:  www.skipetrikov.cz;  www.skibranna.cz; www.skipremyslov.cz

Wellness v Branné, Lipové i Jeseníku

Chcete si užít wellness včetně vířivek a s celou rodinou? V dojezdové vzdálenosti do 10 minut naleznete několik vhodných míst. Rádi Vám předáme osobní a vyzkoušené tipy.

JARO/LÉTO/PODZIM

Množství tras pro horská kola v bezprostřední blízkosti chaty. Rychlebské stezky do 30 minut autem. Asi 600 metrů od chaty je možnost půjčit si letní sportovní vybavení (včetně kol a koloběžek).

Pro milovníky silniční cyklistiky Jeseníky nabízí víc, než jen stoupání na Praděd a Dlouhé Stráně, ale i ta rozhodně stojí za to!

Spousta turistických tras, na které se dá napojit přímo v Ostružné (a odtud dále na Jesenickou magistrálu), případně na Ramzové (pro lenochy lanovka i v letním období). Za zmínku stojí také lesní bar v Lipové.

V okolí se nachází také dost památek. Za zmínku určitě stojí Hrad a Zámek Kolštejn, Vodní tvrz Jeseník, nebo rarita v podobě "hradu" v Žulové. Pokud jste spíše závodníci, než návštěvníci hradů a zámků, můžete vyzkoušet horské minikáry na Ramzové. Pokud Vás lákají termály, stavte se ve Velkých Losinách, kde je také pěkný zámek a papírny.

V Lipové se kromě Lipovských stezek pro horská kola nachází také Schrotovy léčebné lázně, v Jeseníku zase Priessnitzovy léčebné lázně. Pokud hledáte nějaké pěkné koupání v přírodě, vyzkoušejte některý ze zatopených lomů (Rampa, Vycpálek a další). Když počasí nevychází, navštivte Jeskyně Na Pomezí, které jsou nedaleko. Výlet do jeskyní můžete spojit s návštěvou Zoo Faunaparku v Horní Lipové.